Doç. Dr. Çiğdem Karakaya

Hakkımda

Doç.Dr. Çiğdem Karadağ Hakkında

Doç. Dr. Çiğdem Karadağ

1984 yılında Konya’da doğan Doç. Dr. Çiğdem Karadağ, Konya Karatay Anadolu Lisesi’ni üçüncü olarak bitirdikten sonra 2002 yılında Konya Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi’ne girdi. Fakülte son senesinde cerrahi stajlarını Belçika’nın Gent şehrinde bulunan Gent Üniversitesi’nde yaparak aktif olarak ameliyatlara katıldı. 2008 yılında tıp fakültesini bitirdikten sonra yine aynı fakültenin Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi alanında uzmanlık eğitimine başladı. İhtisas eğitimi sırasında pek çok ulusal ve uluslararası kongrelere katılarak yaptığı bilimsel çalışmaları sundu. 2013 yılında, TÜBİTAK bursu kazanarak Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan ve dünyaca ünlü sağlık kuruluşu olarak bilinen Mayo Clinic Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi bölümünde bir yıl boyunca “Clinical Research Fellow – Klinik Araştırma Görevlisi” olarak çalıştı ve estetik ameliyatlara katıldı.

ABD’de çalıştığı dönemde çok sayıda bilimsel çalışma yaptı. Yapmış olduğu çalışmalardan biri olan “Mastectomy Skin Flap Necrosis Following Skin Sparing Mastectomy and Immediate Reconstruction: A Risk Factor Analysis” isimli klinik çalışması 2014 yılında Tayvan’da düzenlenen Chang Gung – Mayo Clinic Symposium in Reconstructive Surgery kongresinde ‘’Best Paper Panel – En İyi Sunular’’ panelinde yer aldı. Mayo Clinic Mikrovasküler Cerrahi Eğitim Merkezi’nde eğitim gördükten sonra düzenlenen sınavı geçerek ‘Mikrocerrahi Sertifikası’ aldı.

ABD’den döndükten sonra ‘Pinealektomize Ratlarda Melatoninin Yanık Yara İyileşmesine Etkisinin Araştırılması’ başlıklı deneysel tez çalışmasını tamamlayarak Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı ünvanını aldı.

Avrupa Plastik Cerrahi Birliği’nin (European Association of Plastic Surgeons) Belçika Brüksel şehrinde düzenlediği yeterlilik sınavının 2016 tarihinde yazılı, 2019 tarihinde sözlü kısmını başarılı bir şekilde vererek Avrupa Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Birliği Yeterlilik Belgesi’ni (European Board of Plastic, Reconstructive and Aesthetic Surgery, EBOPRAS) almaya hak kazandı.

2014-2016 yılları arasında Konya Numune Hastanesi’nde mecburi hizmetini tamamladıktan sonra 2016 yılında İstanbul Acıbadem Kozyatağı Hastanesi’nde ve Acıbadem Ataşehir Tıp Merkezi’nde Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı olarak görev yapmaya başladı.  2017 yılında Acıbadem Üniversitesi’nde Yrd. Doç. Dr. ünvanı ile öğretim üyesi oldu. Yine aynı yıldan 2022 yılı Eylül ayına kadar Acıbadem Altunizade Hastanesi’nde Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı olarak görev yaptı. Bu yıllar arasında Acıbadem Altunizade Hastanesi Kök Hücre Merkezi’nin Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahisi Sorumlu Hekimi olarak da estetik amaçlı kök hücre uygulamalarını gerçekleştirdi. Aynı zamanda bu süreç içerisinde hastanenin Saç Ekim Merkezi’nin sorumlu hekimliğini yürüttü.

Doç. Dr. Karadağ’ın uluslararası ve ulusal dergilerde yayınlanan bilimsel makaleleri mevcuttur. Meme estetiği ve kök hücre uygulamaları ile ilgili yaptığı bilimsel çalışmaları uluslararası yüksek indeksli dergilerde yayınlanarak dünya literatüründe İLK’ler olarak yerini almıştır.

Ekim 2022’de Doçent unvanını kazanan Dr. Karadağ, 2022 yılı aralık ayından itibaren tedavi ve ameliyatsız medikal estetik işlemlerini Bağdat Caddesi’ndeki kendi muayenehanesinde yürütmeye devam etmektedir. Dr. Karadağ Plastik ve estetik cerrahinin hemen her alanıyla ilgili olmakla birlikte özellikle meme estetiği, karın estetiği ve yüz estetiği ile ilgilenmektedir. Aynı zamanda, muayehanesinde estetik amaçlı kök hücre uygulamaları da yapmaktadır.

International Society of Aesthetic Plastic Surgeons (ISAPS), Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği, EPCD (Estetik Plastik Cerrahi Derneği), RMCD (Rekonstrüktif Mikrocerrahi Cerrahi Derneği), İstanbul Tabipler Odası’nın aktif üyesidir.

Hızlı Randevu Al

Call Now Button