Doç. Dr. Çiğdem Karakaya

Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı estetiği - Doç. Dr. Çiğdem Karadağ - İstanbul

Görsel olarak yüzdeki yaşlanmanın önemli bir kısmı göz ve çevresinde hissedilir. Yaş aldıkça göz kapağındaki deride sarkma ve torbalanma oluşur. Bu ise insanın  yaşlı ve bitkin bir görünüme sahip olmasına neden olur. Hatta üst göz kapağındaki deri fazlalığı kişinin görüş alanında kısıtlılığa yol açabilir. Gözlerdeki rahatsız edici bu sorunları ortadan kaldırmak için uygulanan estetik cerrahi operasyonlara göz kapağı estetiği (blefaroplasti) denilir.

Üst göz kapağı estetik ameliyatı lokal anestezi altında gerçekleştirilebilir. Böyle bir durumda ameliyat süresi 40-60 dakikadır. Hastanın göz kapağından çıkarılacak deri, kas miktarı ve varsa torbalaşmaya yol açan yağ dokusu ameliyat öncesinde doktor tarafından belirlenir ve işaretlenir. Belirlenen bu deri ve kas dokusu göz kapaklarının kat çizgilerine uyacak şekilde alınır, alttaki yağlar ihtiyaca göre çıkarılır veya yeri değiştirilir.

Alt göz kapağı estetik ameliyatı sıklıkla genel anestezi altında yapılır. Kesi hastanın kirpiklerinin hemen altından uygulanır, alt göz kapağı derisi kasla birlikte kaldırılır. Torbalaşmaya neden olan  yağ yastıkçıkları küçültülebilir ya da göz çukuru kenarına yayılarak gözaltında oluşan çöküklük düzeltilebilir.

Hızlı Randevu Al

Call Now Button