Doç. Dr. Çiğdem Karakaya

Meme Dikleştirme- Büyütme: Hangisi Size Uygun?

Bir hasta göğüslerinin görünümünü iyileştirmek istediğinde, muhtemelen ya meme dikleştirmeyi ya da meme büyütmeyi (meme implantları) düşünüyordur. Bunların ikisi de çok popüler prosedürlerdir, ancak çok farklıdırlar.

Bu yazıda her prosedürün ne olduğunu, ele aldığı konuları ve hangisinin sizin için uygun olduğuna nasıl karar vereceğinizi tartışacağız.

Meme Dikleştirme Nedir?

Meme dikleştirme ameliyatı ile sarkan memedeki fazla cilt alınır meme dokusu yeniden şekillendirilerek daha dik ve dolgun meme görünümü elde edilir. Yaşlanma, emzirme, kilo kaybı ya da genetik gibi nedenlerle memeler sarkabilir. Durum ne olursa olsun sarkık meme gidermenin yollarından biri meme dikleştirmedir.

Meme dikleştirme ile aynı zamanda aşağıya doğru bakan meme uçları olması gerektiği yere taşınır. Meme dikleştirmenin meme büyüklüğünü artırmadığını, sadece meme pozisyonunu düzelttiğini unutmamak önemlidir.

Meme dikleştirme kimler için idealdir? Çeşitli nedenlerden dolayı sarkık memelerine çözüm bulmak isteyen sağlıklı kadınlar.

Meme Büyütme Nedir?

Meme büyütme işlemi (meme implantları) en popüler plastik cerrahi prosedürlerinden biridir. Memelerinizin dolgunluğunu, simetrisini ve genel görünümünü arttırmanın en güvenli, en hızlı ve en etkili yollarından biridir. Meme büyütme sırasında Dr. Karadağ, memenizin boyutunu ve dolgunluğunu arttırmak için meme dokusunun veya pektoral kasın altına implantlar yerleştirir.

Meme büyütme, memelerin pozisyonuna değil boyutuna ve dolgunluğuna yöneliktir (memeleriniz implant konulduktan sonra muhtemelen daha dik olacaktır). Dr. Karadağ , vücudunuza en iyi şekilde uyum sağlayacak ve size hayallerinizdeki şekli verecek doğru implant boyutunu, tipini ve şeklini seçmenize yardımcı olacaktır .

Meme implantları kimler için idealdir? Göğüslerinin boyutunu ve/veya hacmini artırmak isteyen sağlıklı hastalar için.

Meme implantları kimler için idealdir?
Meme implantları kimler için idealdir? Doç. Dr. Çiğdem Karadağ, İstanbul

Hangi İşlem Bana Uygun: Meme Dikleştirme mi, Meme Büyütme mi?

Memelerinizin konumundan memnun değilseniz veya sarktıklarını fark ettiyseniz, meme dikleştirme operasyonu muhtemelen sizin için doğru seçimdir.

Meme konumundan memnunsanız ancak daha büyük meme istiyorsanız, meme büyütme ameliyatı muhtemelen sizin için iyi bir seçimdir.

Eğer hem pozisyon hem de büyüklük sizin için endişe verici ise meme dikleştirme ve büyütme aynı anda yapılabilir. Her iki işlemin aynı anda yapılması ile memedeki sarkma giderilir ve aynı zamanda implant konularak memeye hacim kazandırılır böylece hem dik hem de daha dolgun bir meme görünümü kazandırılır.

Meme ameliyatı olmayı seçmek son derece kişisel bir karardır ve Doç. Dr. Çiğdem Karadağ olarak taahhüdüm, bilinçli kararlar vermeniz için size bilgi sağlamaktır.

Meme Dikleştirme- Büyütme: Hangisi Size Uygun?
Meme Dikleştirme- Büyütme: Hangisi Size Uygun? Doç. Dr. Çiğdem Karadağ, İstanbul

Meme Büyütme İşlemini Keşfetmek

Meme büyütme sadece meme hacmini ve şeklini arttırmak için tasarlanmıştır. Bu seçenek özellikle meme boyutunu artırmak isteyenler veya hamilelik veya emzirme sonrasında kaybedilen hacmi geri kazanmak isteyenler için uygundur. Meme dikleştirme ameliyatından farklı olarak büyütme, istenen dolgunluk ve projeksiyonu elde etmek için implantların kullanılmasını içerir.

Bu kozmetik prosedür memenin altındaki kıvrımda bir yara izine neden olacaktır. İmplantların boyutu ve şekli kişisel tercihinizeve doktorunuzun kararına bağlıdır ve vücudunuza uygun olacak şekilde seçilir.

Meme estetiği hakkındaki gerçekler: Meme operasyonlarına dair doğru bilgiler için 8 bilgi için hemen tıklayın.

Kombinasyonun Şifresini Çözmek: Meme Büyütme ve Dikleştirme

Hem meme büyüklüğü hem de sarkma endişesi ile uğraşıyorsanız ikili seçeneği değerlendirmeniz faydalı olabilir. Meme büyütmeyi dikleştirmeyle birleştirmek, her iki sorunu da aynı anda ele alan kapsamlı bir işlemdir. Bu yaklaşım, daha büyük bir boyut ve projeksiyonun yanı sıra daha sıkı bir cilt ile sonuçlanabilir. Kombine cerrahi hem stratejik implant yerleştirmeyi hem de derinin kaldırılmasını içerir.

Bu prosedür, meme ucunu göğüste daha yüksek olacak şekilde yeniden konumlandıracak, fazla sarkan dokuyu ortadan kaldıracak ve memeye hacim kazandıracaktır. Boyutu ve şekli size kalmış. Bunun sonucunda memenin altında, meme ucunun çevresinde ve memenin dikey kısmında yara izleri oluşur.

Meme Dikleştirme veya Meme Büyütme Konsültasyonunuzu Planlamaya Hazır mısınız?

Meme büyütme alanında, meme dikleştirme ameliyatı ile büyütme arasında verilecek karar çok önemlidir.

Meme dikleştirme ve büyütmeyi anlamak, bilinçli bir seçim yapmanızı sağlar. İster daha dik bir görünüm için meme dikleştirmeye, ister daha fazla hacim için büyütmeye yönelin, Doç. Dr. Çiğdem Karadağ kişiselleştirilmiş meme ameliyatı yolculuğunuzda sizi desteklemek için burada. Bugün bizimle iletişime geçin!

Doç. Dr. Çiğdem Karadağ ile bugün iletişime geçin! Konsültasyonunuz sırasında Dr. Karadağ, sizin durumunuzu, endişelerinizi ve hedeflerinizi tartışarak sizin için doğru prosedürü belirlemenize yardımcı olacaktır.

Bugün ilk randevunuzu almak için randevu formumuzu doldurun!

Hızlı Randevu Al

Call Now Button